Racibórz

 Raciborskie Centrum Kultury
 ul. Chopina 21

 31.12.2024

 22:00
 

Zapraszamy na muzyczną podróż w krainę dobrych wspomnień, sentymentalnych wzruszeń, które zapewni gala polskiej piosenki, wypełniona czułością dźwięków, nieprzemijającym urokiem i szczerymi emocjami, z których zrodziły się najwspanialsze kompozycje lat 60, 70. i 80.

Najpiękniejsze i najbardziej znane standardy polskiej piosenki, ponadczasowe przeboje z repertuaru Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Anny Jantar, Violetty Villas, Haliny Kunickiej, Jerzego Połomskiego, Piotra Szczepanika, Krzysztofa Krawczyka, Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Skaldów i in.

W programie m.in. "Wymyśliłam cię", walc „Embarras”, „Tych lat nie odda nikt”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Powrócisz tu”, „Przetańczyć z tobą chcę”, „Kormorany”, „Kawiarenki”, "Orkiestry dęte", „Cała sala śpiewa z nami”, „List do matki”, „Zacznij od Bacha”, "Ach te baby", "Zatańczysz ze mną jeszcze raz" w interpretacji znakomitych artystów, którzy swoimi występami na scenach w kraju i za granicą zyskali aplauz i sympatię publiczności: Justyny Bacz, Julity Kożuszek, Mateusza Gancarczyka i Ireneusza Miczki, który miał zaszczyt i przyjemność występować w duetach z Ireną Santor.

Wokalistom towarzyszy zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego, który przez ostatnie niemalże dziesięć lat niezmiennie towarzyszy na scenie Irenie Santor. Zespół tworzą: Mariusz Dubrawski (fortepian), Michał Zuń (kontrabas), Jarosław Gaś (perkusja) oraz Tomasz Bielski (saksofon, klarnet, flet).
Muzycy ci w swej indywidualnej karierze współpracowali i współpracują z czołowymi gwiazdami polskiej estrady i filmu jak Zbigniew Wodecki, Stan Borys, Jan Pietrzak, Jacek Borkowski, Jacek Kawalec, Adrianna Biedrzyńska, Bogusław Morka.
Tomasz Bielski nagrywał solowe partie w ścieżkach dźwiękowych do filmów m.in. "Janosik, "Va Bank", "Podróż za jeden uśmiech".

Wystapią :
Justyna Bacz - vocal
Julita Kożuszek - vocal
Mateusz Gancarczyk - vocal
Ireneusz Miczka / Marcin Włosiński - vocal
zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego
Formacja Taneczna Galimatias
Marcin Włosiński - prowadzenie

Bilety w cenie 160 zł (do 30 XI), 180 zł ( do 30 XII), 200 zł (31 XII)

Honorowane raciborskie karty: ,,Senior 60_+'', Rodzina +''

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybierz sektor z planu sali