Racibórz

 RCK DK Strzecha - sala widowiskowa
 ul. Londzina 38

 24.11.2023

 18:00
 

Wolf Mail to kanadyjski blues-rockowy gitarzysta i wokalista. Nagrał sześć autorskich albumów, które cieszą się międzynarodową popularnością. Artysta wystąpił w ponad dwudziestu sześciu krajach. Swoją inspirację czerpie z bluesa, jazzu, muzyki soul i country.
Mail urodził się w Montrealu, Kanadzie, ale niemal całe dzieciństwo spędził na południu Francji i Kalifornii, często podróżując. Grać na gitarze zaczął w wieku dziesięciu lat, będąc zainspirowany muzyką wykonywaną przez Elmore’a Jamesa oraz Johna Lee Hookera. Nieco później, Mail uczył się gry na gitarze u boku Davida Goodmana. Swój pierwszy występ Mail wykonał w wieku czternastu lat. Trzy lata później, mając 17 lat, opuścił rodzinny dom, by występować razem ze swoim zespołem.

W połowie lat dziewięćdziesiątych Mail nagrał dwa albumy, które zostały wydane przez wytwórnię ZYX. Od tamtego czasu wydał kolejnych sześć albumów. Jego pierwszy album Solid Ground zawierał przebój Hello, który utrzymywał się na listach przebojów w Japonii przez ponad trzy tygodnie. Dzięki temu utworowi Mail zyskał wielu fanów, którzy uznali Hello ,,najwspanialszym utworem miłosnym wszech czasów”. Następnym przebojem z płyty Solid Ground był utwór Blue Fix, nagrany z towarzyszeniem zespołu Steve Miller Band. Niedługo potem została wydana kolejna płyta Live Blues in Red Square z koncertu w Moskwie. Czwarty album Malia zatytułowany Electric Love Soul został nagrany w 2009 roku w Los Angeles w studiu zdobywcy Grammy – BB „Chung” Kinga. Płyta The Basement Session została nagrana w Sydnej, Australii. Na tej płycie można usłyszeć takie sławy jak Prince’a oraz Alberta Collinsa. Kolejny album Maila Above The Influence, wydany w 2013 roku, został opisany w Magazynie Rhythms jako objawienie, które przenosi nas do electric bluesa.
Mail wystąpił na kilku światowych trasach koncertowych: w Rosji i Europie w 2009 oraz 2010 rok oraz w Azji oraz Australii w roku 2010 oraz 2012.
W 20015 roku Japoński magazyn Player przyznał mu nagrodę w kategorii najlepszy wykonawca „Close-up”. Lista pozostałych osób wyróżnionych w tej kategorii to m.in. Robert Cray oraz Brian Setzer. MusicOz w Australii nazwała Wolfa najlepszym międzynarodowym wykonawcą plasując go wśród 10 najlepszych międzynarodowych wykonawców 2012 roku.
WOLF MAIL - wokal, gitara
ŁUKASZ GORCZYCA - bas
TOMEK DOMINIK - perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ