Racibórz

 Raciborskie Centrum Kultury
 ul. Chopina 21

 31.12.2023

 22:00
 

Muzyka filmowa jest ponadczasowa - przeboje kinowych produkcji nucone są przez lata łącząc kolejne pokolenia.
W ostatnią noc roku, zapraszamy na muzyczną podróż w świat pełnej emocji, pięknego brzmienia, budzącej wspomnienia - przebojowej muzyki filmowej.

Titanic Dzwonnik z Notre Dame Piękna i Bestia Janosik Tarzan Trędowata Love story Shrek Piraci z Karaibów Ogniem i mieczem Wojna domowa Czterdziestolatek Zapach kobiety Upiór w operze Śniadanie u Tiffaniego Mamma mia Piraci z Karaibów

Sylwestrową noc wypełnią największe kompozycje w dziejach kina i telewizji. Swoista historia światowej i polskiej muzyki filmowej. Od napisanego jako akompaniament do niemego filmu z 1924 r., rozpoznawalnego od pierwszych akordów „Tanga Jalousie”, poprzez znakomite dźwięki Henry’ego Manciniego, z oscarową melodią ze „Śniadania u Tiffaniego – Moon River”, aż po współczesne dzieła wykonywane przez ogromne orkiestry symfoniczne tematy Hansa Zimmera, wśród których nie zabraknie "Piratów z Karaibów". Zachwycimy publiczność melodiami z filmowych hitów, które skradły serca dzieci i dorosłych, jak "Shrek", "Król lew", "Tarzan", "Piękna i bestia". Tego wieczoru zabrzmi również polska muzyka filmowa, stworzona przez mistrzów kompozycji filmowych, jak: Jerzy Matuszkiewicz (Czterdziestolatek, Janosik, Stawka większa niż życie) i Wojciech Kilar (Trędowata).
Melodie przywołają w wyobraźni najwspanialsze obrazy filmowe w historii, obudzą uśpione wspomnienia i emocje. I ten fakt mówi o wielkim fenomenie, jakim niewątpliwie jest „muzyka filmowa”.
Na scenie wystąpią charyzmatyczni soliści, którzy swoimi występami każdorazowo zdobywają serca i gorący aplauz na scenach całego kraju i za granicą: artystka pochodząca z Frankfurtu - Olivia Ohl-Szulik (sopran), Monika Biederman-Pers (sopran), Tomasz Jedz (tenor), Piotr Karzełek (baryton). Dopełnieniem pięknej muzyki będzie taniec w wykonaniu Sun Duo - duetu, który tworzą Julia Kulawik i Przemysław Łamacz. Choreografię do koncertu przygotowała Sabina Langner, a klimatyczny obraz – reżyser świateł – Wacław Czarnecki.
Ponadczasowe kompozycje zabrzmią brawurowo w nowych aranżacjach i wykonaniu znakomitego zespołu muzycznego Appassionata Ensemble pod kierownictwem Mirosława Krause.
Zapraszamy na pełne dobrych emocji, radości i wzruszeń - niezapomniane chwile z muzyką filmu i kina do Raciborskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 160,- (do 30 XI)
180,- ( 1XII - 30XII )
200,- (31 XII )
130 zł - balkon boczny (miejsca z ograniczoną widocznością )

                       Honorowane raciborskie karty ,,Senior 60+'', Rodzina+''

CZYTAJ WIĘCEJ